پلی استایرن - PS
انواع پلی استایرن چیست؟
پلی استایرن معمولی GPPS
پلی استایرن مقاوم HIPS
پلی استایرن انبساطی EPS

اشتراک گذاری:

پلی استایرن از جمله مواد اولیه پلیمری است که در حالت اصلاح نشده شفاف، صلب، شکننده و قوی می باشد. پلی استایرن را در اشکال مختلف مانند فوم، پلاستیک سفت و سخت و فیلم تولید می شود که برای بسته بندی مواد غذایی، حفاظت الکترونیکی و غیره استفاده می شود.

پلی استایرن به نام فنیل تن نیز شناخته می شود و یک پلیمر ترمو پلاستیک می باشد که در هنگام گرم شدن نرم و ذوب می شود و می توان از آن دوباره استفاده کرد. همچنین یک عایق الکتریکی پر کاربرد می باشد که در برابر مواد شیمیایی مانند اسید ها و باز ها مقاوم می باشد.

در ادامه به توضیحات انواع پلی استایرن پرداخته شده است:

پلی استایرن معمولی GPPS

یکی از پر کاربرد ترین مدل های پلی استایرن، پلی استایرن بلورین می باشد که به پلی استایرن کریستال نیز مشهور است و برای مصارف عمومی کاربرد دارد. برای ساخت ظروف یکبار مصرف، قطعات الکتریکی، تجهیزات ورزشی و اسباب بازی استفاده می شود. همچنین استفاده از پلی استایرن بلورین مزیت هایی مانند استحکام بالا، شفافیت، پایداری ابعاد، خواص الکتریکی بالا، مقاومت در برابر اشعه گاما و قیمت پایین دارد.

"GPPS1540"


پلی استایرن مقاوم HIPS

یک پلیمر اقتصادی و فراگیر می باشد که در برابر ضربه مقاوم است و از پایداری ابعادی مناسبی برخوردار است. پلی استایرن مقاوم قابلیت  رنگ پذیری دارد و به راحتی قالب گیری می شود. از جمله مزیت های این نوع پلی استایرن می توان به انعطاف پذیری بالا، ماشین کاری آسان، مقاوم به ضربه و همچنین قیمت پایین اشاره کرد.

پلی استایرن مقاوم HIPS در واقع یک ترموپلاستیک می باشد که از پلیمریزاسیون مونومر های استایرن بدست می آید و یک پلاستیک سخت و سفت می باشد. از پلی استایرن مقاوم برای بسته بندی و ساخت کالاهای مصرفی استفاده می شود.

"HIPS7240"

پلی استایرن انبساطی EPS:

پلی استایرن انبساطی از فوم های سفید رنگ تولید می شود که در صنعت بسته بندی، عایق سازی ساختمان و موارد دیگر کاربرد دارد. همچنین گرانول های پلی استایرن انبساطی EPS از دو قسمت تشکیل شده است. یک قسمت استایرن که ساختار سلول را تشکیل می دهد و یک قسمت گاز پنتان که عامل پف ساز می باشد.

 پلی استایرن انبساطی دارای وزن سبک می باشد و دارای انتقال حرارت پایین می باشد از این رو برای عایق بندی استفاده می شود. برای جلوگیری از اتلاف انرژی می توان از پلی استایرن انبساطی استفاده کرد. همچنین این پلیمر دارای مقاومت بالا در برابر ضربه دارد.

"HS121"

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه تماس با ما نشانی و شماره تماس ما را داشته باشید.

مطالب مرتبط:

مواد اولیه پلیمری چیست؟/www.wci-polimer.com

نظر بدهید